Blog > Komentarze do wpisu
rok z TEDem

 

29 grudnia 2011 roku, 39-letnia Australijka Kylie Dunn zostawiła taki wpis na stronie z najbardziej znanymi wykładami na świecie www.ted.com:

”Śledzę te wykłady od ładnych kilku lat i w tym roku dotarły do mnie trzy rzeczy:

1. konsumowanie tych inspirujących myśli już mi nie wystarcza, zdałam sobie sprawę, że muszę działać

2. chcę dowiedzieć się więcej na temat własnych motywacji i inspiracji, żeby mieć pewność, że jestem autentyczna

3. każdy z nas ma wiedzę/mądrość/indywidualny wgląd, który może zainspirować innych ludzi

Dlatego w listopadzie 2011 rozpoczęłam swój projekt ”Rok z Ted-em”. Więcej informacji znajdziecie na moim blogu: www.kyliedunn.com.”

I chociaż nie bardzo zrozumiałam punkt 2 i 3 z wywodu Dunn, postanowiłam na jej stronę zajrzeć. Bo projekt jest ambitny i ciekawy.

Dunn nie zdradza, czym zajmuje się na codzień. Żyje z partnerem Derekiem i pieskiem Lily na Tasmanii, ma szefową, która została wprowadzona w kulisy powstawania projektu. I ma chyba wystarczająco dużo czasu, a może tylko - wystarczająco dużo samozaparcia, żeby podjąć się życia według wybranych wskazówek z TEDa.

W ciągu ostatnich pięciu lat, Dunn obejrzała 300 wykładów. Z tego wybrała ponad 60, które będzie testować na sobie w różnych konfiguracjach (dwa, trzy naraz) przez kolejnych 30 dni. Cały proces jest dosyć skomplikowany, więc najlepiej przeczytać wyjaśnienie autorki na blogu.

Ostatnio Dunn zwalnia tempo życia, stosując się do rad z wykładu Carla Honore- orędownika ”życia powoli”   http://www.ted.com/talks/carl_honore_praises_slowness.html.

Ciekawa jestem, jak jej pójdzie.  Kibicuję. Dunn pisze, że jest bardzo przejęta i zestresowana tym przedsięwzięciem, a ponieważ postanowiła się dzielić tym eksperymentem z publicznością, więc czuje się rozliczana ze swoich postępów  podwójnie- nie tylko przez siebie samą, ale też przez tych, którzy śledzą jej poczynania. Zachęca wszystkich do komentowania i krytyki.

 

wtorek, 31 stycznia 2012, jucatuitam

Polecane wpisy

  • kogo obraża nagość?

    Ludzie najczęściej walczą o wolność: wolność do samostanowienia, wypowiadania się, wiary, wolność ściągania tego, co chcą, kiedy chcą. Są też ludzie, którzy wal

  • rower to wolność

    Guillaume Blanchet- prezent od syna dla ojca Wierzę, że najlepsze prezenty są niematerialne. Wymagają tylko pomysłu, trochę wysiłku i dobrej znajomości obdarowy

  • Arka Kahlego

    Brewster Kahle jest biznesmenem z Kalifornii, którego życiowe motto brzmi: ”dostęp do wszelkiej wiedzy powinien być powszechny”. W 1996 roku Kahle r