Blog > Komentarze do wpisu
Och, Miranda, Miranda...

Na swoim kanale na youtube ( http://www.youtube.com/user/mirandasings08?feature=watch)Miranda przedstawia się tak: ”Jestem piosenkarką...Mieszkam w Tacoma, w stanie Washington i ludzie mi mówią, że mam najlepszy głos ze wszystkich ich znajomych. Mam nadzieję, że ktoś mnie kiedyś odkryje i  że zostanę sławna. Inspiracją są dla mnie: Britney Spears, Avril Lavigne, Spice Girls (wiem, że są trochę oldskulowe, ale mają taki talent!). Miłego słuchania!”

Od kiedy zadebiutowała trzy lata temu, jej klipy obejrzało 21 milionów ludzi, którzy zostawili drugie tyle komentarzy, w większości nie nadających się do cytowania. Miranda jest krytykowana za wszystko- od tego, jak się maluje (czerwoną szminką wyjeżdża daleko poza kontur ust), w co się ubiera (niemodne ciuchy po mamie), jak śpiewa (potwornie fałszuje) i jakie robi miny (wydyma nienaturalnie usta, przekrzywia głowę) oraz jak się porusza (co najmniej bez wdzięku). Krytykują ją ci…którzy dali się nabrać, bo Miranda tak naprawdę nazywa się Colleen Ballinger i jest profesjonalną aktorką komediową. Ballinger stworzyła swoją internetową tożsamość początkowo tylko dla przyjaciół, ale plotka o ”beznadziejnej Mirandzie” szybko się rozniosła I przybrała postać internetowego memu (http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Mem). To satyra, która jest odpowiedzią na rzesze młodych, delikatnie mówiąc, mało uzdolnionych, zapatrzonych w siebie ludzi, którzy przekonani o swoim talencie czekają na wielkie odkrycie. Youtube traktują jak trampolinę, z której chcą się odbić najchętniej prosto do Hollywood.

Aktorka, jako Miranda, występuje ze swoim kabaretowym show również w realu- na scenach w Nowym Jorku, Los Angeles, Londynie, Toronto i w Sydney. Poza tym, że koszmarnie śpiewa i prezentuje dziwaczne układy choreograficzne, czyta  także maile od swoich wrogów, udziela lekcji śpiewu i stara się przekonać publiczność, że oto stoi przed nimi najpiękniejsza, najbardziej utalentowana I najinteligentniejsza modelka/aktorka/piosenkarka/tancerka i producentka. Co do tego ostatniego- nie ma wątpliwości:-)

 

 

wtorek, 21 lutego 2012, jucatuitam

Polecane wpisy

  • kogo obraża nagość?

    Ludzie najczęściej walczą o wolność: wolność do samostanowienia, wypowiadania się, wiary, wolność ściągania tego, co chcą, kiedy chcą. Są też ludzie, którzy wal

  • rower to wolność

    Guillaume Blanchet- prezent od syna dla ojca Wierzę, że najlepsze prezenty są niematerialne. Wymagają tylko pomysłu, trochę wysiłku i dobrej znajomości obdarowy

  • Arka Kahlego

    Brewster Kahle jest biznesmenem z Kalifornii, którego życiowe motto brzmi: ”dostęp do wszelkiej wiedzy powinien być powszechny”. W 1996 roku Kahle r

Komentarze
2012/02/21 19:33:19
A propos tej ciekawej satyry,przypomnialy mi sie slowa piosenki w wykonaniu Maryli Rodowicz, ktore mniej wiecej szly tak:

"Bo jestem sliczna higieniczna....(tutaj jest jeszcze wiele zwrotek)
Ech wyć mi się chce
Bo tylko matka o tym wszystkim wie"
-
2012/02/21 21:15:04
Dla mnie ta satyra jest tez dobra krytka wyswiechtanych mocno trendow w teledyskach, czyli: piosenkarek, mdelek na dachach wiezowcow, wiatru we wlosach no i slow, typu: "love me tender", "yeehaa","desire","tell me why".Naprawde fajne!