Blog > Komentarze do wpisu
terapia deską

„Miałam takie marzenie, żeby leczyć ludzi przy pomocy oceanu” mówi Carly Rogers, terapeutka z Los Angeles.

W 1994 roku, kiedy miała 18 lat i pracowała jako ratowniczka, umarła jej mama. Niedługo potem jej przyjaciel popełnił samobójstwo. Rogers, która na studiach opracowała program terapii surfingiem dla dzieci, postanowiła go wcielić w życie.

Cztery lata temu na Manhattan Beach ruszyły pierwsze warsztaty na desce dla weteranów powracających z wojny z zespołem stresu pourazowego. Pierwsi ochotnicy byli wycofani i niechętni. Stawili się na zajęcia w pełnym wojskowym rynsztunku. „Powoli zaczęli nabierać jakiegoś wyrazu twarzy”- mówi Rogers-„ Po jednym dniu surfowania uśmiechali się, opowiadali żarty, przybijali piątki. To zmieniło też moje życie.” Od tego czasu przez warsztaty przewinęło się już 400 pacjentów.

W zeszłym roku fotografka Reutersa- Lucy Nicholson- zrealizowała fotoreportaż o Rogers i jej nietypowej formie terapii:

Całość możecie obejrzeć tutaj:http://blog.lucynicholson.com/2011/05/surf-therapy/

Matthew Doyle 26-letni żołnierz urodził się i wychował w Kalifornii, ale na desce stanął dopiero po służbie na wojnie w Iraku I w Afganistanie, gdzie był ranny w głowę.

“Zakochałem się w surfingu, jak tylko znalazłem się w wodzie”- mówi-“ Po powrocie z Iraku, straciłem zainteresowanie wszystkim, co kiedyś sprawiało mi radość, straciłem też wielu przyjaciół. Nie miałem już powodu, żeby wychodzić do ludzi. Teraz codziennie chcę surfować.”

czwartek, 02 lutego 2012, jucatuitam

Polecane wpisy

  • kogo obraża nagość?

    Ludzie najczęściej walczą o wolność: wolność do samostanowienia, wypowiadania się, wiary, wolność ściągania tego, co chcą, kiedy chcą. Są też ludzie, którzy wal

  • rower to wolność

    Guillaume Blanchet- prezent od syna dla ojca Wierzę, że najlepsze prezenty są niematerialne. Wymagają tylko pomysłu, trochę wysiłku i dobrej znajomości obdarowy

  • Arka Kahlego

    Brewster Kahle jest biznesmenem z Kalifornii, którego życiowe motto brzmi: ”dostęp do wszelkiej wiedzy powinien być powszechny”. W 1996 roku Kahle r

Komentarze
2012/02/02 19:41:51
Ja wiem, ze mysla przewodnia tegoz wpisu jest bardzo ineresujaca terapia, ale nie moge takze oderwac wzroku od tej fantastycznej, superzgrabnej klatki piersiowej jednego z pacjentow posilajacego sie pizza.Wracjac do wpisu, to w czasach, kiedy psychoanaliza ma coraz wiecej przeciwnikow(chodzi o czas trwania leczenia i koszty dla pacjenta) - tego typu terapie maja szanse zaisniec na wieksza skale.Sama bym skorzystala, ale czy to tylko dla tych z nienaganna kondycja i tezyzna ciala?
-
sanetrama
2012/02/14 09:16:27
Pani Agnieszko,
Piszę do Pani tędy, bo nie jestem pewna maila Gazety.
Proszę zerknąć na mojego bloga notatkimlodejmatki.blox.pl/html
i wpis Dlaczego szpitale są takie smutne?
O tym samym napisała też ostatnio Agnieszka Graff, więc to nie tylko problem Krakowa. Może czas rozpętać akcję "Leczyć dzieci po ludzku"?
pozdrawiam Panią serdecznie, Magda Moskal
-
2012/02/15 23:26:50
Pani Magdo,
dziękuję. zainteresuję się tym. pozdrawiam
-
sanetrama
2012/02/16 16:08:03
Bardzo dziękuję!